Drevená kuchynka pre deti - ako vybrať tú najlepšiu?

Drevená kuchynka pre deti - ako vybrať tú najlepšiu?

Drevené kuchyne pre deti - ako si vybrať tú najlepšiu?

Hračky pre deti by mali byť nielen štýlové alebo originálne, ale predovšetkým musia stimulovať rozvoj. Preto sú veľmi obľúbené detské kuchynky, ktoré sú vyrobené z dreva. Takto vsádzate na ekologický a úplne bezpečný materiál.

Čo učia drevené detské kuchynky?

Ešte predtým, ako sa detská kuchynka objaví u vás doma, zvážte, čo môže vaše dieťa naučiť. Predovšetkým sa zlepšia jeho manuálne zručnosti a precvičí si jemnú motoriku, ktorá je zodpovedná za obratnosť rúk a prstov. Táto zručnosť nie je vrodená, preto ju musia rozvíjať a najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je hra.

Všimnite si tiež, že hračkárska kuchynka pre deti zlepšuje kreativitu, zvyšuje koncentráciu a presnosť pohybov. Je to tiež dobrý spôsob, ako pripraviť vaše dieťa na pomoc pri skutočnom varení. Nezabudnite využiť túto možnosť a vysvetliť mu nebezpečenstvo používania skutočného variča. Takto bude počas hry opatrnejší aj v blízkosti drevených ''horákov'' a dvierok od rúry :)  

Drevená alebo plastová detská kuchynka?

Trvanlivosť, bezpečnosť a ekologický materiál - to je to, čo robí drevené detské kuchynky oveľa lepšími ako tie z plastu. Okrem toho hračka vydrží dlhé roky. Drevo je masívne a vyzerá skvele. Najmä ak chcete túto súpravu umiestniť do obývačky alebo do blízkosti kuchyne. Dôležité je tiež poznamenať, že drevené kuchynky sú pre deti bezpečné - pred kúpou však skontrolujte certifikáty vybranej hračky. Nebudete mať problém ani s nákupom dreveného príslušenstva, ako sú hrnce a zelenina na krájanie. Vďaka tomu bude hra v kuchynke pre vaše dieťa ešte zaujímavejšia.

 

Drevená kuchynka pre deti - ako vybrať tú najlepšiu?
Drevená kuchynka pre deti - ako vybrať tú najlepšiu?
Drevená kuchynka pre deti - ako vybrať tú najlepšiu?

V akom veku je hračkárska kuchynka vhodná?

Drevená kuchynka je v skutočnosti investíciou na dlhé roky, pretože takúto hru si užívajú deti všetkých vekových kategórií. Najlepšie je však darovať ho deťom vo veku od 2 do 6 rokov. V tomto období budú s najväčšou pravdepodobnosťou používať kuchynku veľmi často a taktiež bude mať najlepší vplyv na ich vývoj.

Koľko stojí detská kuchynka?

Presná cena detskej kuchynky závisí od jej veľkosti a ďalšieho príslušenstva. Za menšie modely zaplatíte približne 66€. Veľká drevená kuchynka pre deti vysokej kvality sa však pohybuje v rozmedzí od 99€ až 169€. Je to hračka, ktorá vydrží niekoľko rokov, a keďže je vyrobená z dreva, môžete si byť istí, že je odolná a bude dlho vyzerať skvele.

Najdete nás i na MALL.SK