Ako vyrobiť teepee stan

Ako vyrobiť teepee stan

Ak hľadáte zábavný a kreatívny projekt pre seba a svoje deti, výroba teepee stanu je skvelou voľbou. Teepee stany sú jednoduché na výrobu a dajú sa prispôsobiť rôznym veľkostiam, farbám a štýlom.

Potrebné materiály:

 • Tyče: Dĺžka tyčí bude závisieť od požadovanej veľkosti stanu. Pre priemerný detský stan budete potrebovať 4-6 tyčí s dĺžkou okolo 180 cm. Môžete použiť drevené tyče, bambusové tyče alebo PVC rúrky.
 • Látka: Vyberte si látku, ktorá je priedušná a odolná. Bavlna, plátno alebo ľan sú vhodné materiály. Množstvo látky bude závisieť od veľkosti stanu a od toho, či chcete mať dvere alebo nie.
 • Nástroje: Na rezanie tyčí a látky budete potrebovať pílu a nožnice. Na spájanie tyčí budete potrebovať lepidlo, šnúrky alebo skrutky.
 • Dekorácie (voliteľné): Môžete si svoj stan ozdobiť farbami, stuhami, girlandami alebo inými dekoráciami.

Návod:

 1. Príprava tyčí: Odrežte tyče na požadovanú dĺžku. Ak používate drevené tyče, môžete ich obrúsiť, aby boli hladké.
 2. Zostavenie rámu: Oprite tyče o seba v kruhu tak, aby sa v hornej časti dotýkali. Môžete ich spojiť lepidlom, šnúrkami alebo skrutkami.
 3. Vystrihnutie látky: Vystrihnite kruhový kus látky s priemerom, ktorý je o 100 cm väčší ako priemer kruhu z tyčí. Ak chcete mať dvere, budete musieť vystrihnúť aj obdĺžnikový kus látky na dvere.
 4. Pripevnenie látky: Položte kruhový kus látky na rám tak, aby okraje viseli dole. Na pripevnenie látky k tyčiam môžete použiť lepidlo, šnúrky alebo sponky. Ak chcete mať dvere, prišite obdĺžnikový kus látky na jeden okraj kruhového kusu látky.
 5. Dekorácia (voliteľné): Ozdobte si stan farbami, stuhami, girlandami alebo inými dekoráciami.

Tipy:

 • Ak si nie ste istí, akú veľkosť stanu vyrobiť, môžete si najprv vytvoriť papierový model.
 • Pre pevnejší stan môžete použiť dvojitú vrstvu látky.
 • Na podlahu stanu môžete položiť deku alebo koberec.
 • Do teepee stanu môžete umiestniť vankúše, deky a plyšové hračky, aby ste vytvorili útulnú atmosféru.

Užite si svoj teepee stan!

Najdete nás i na MALL.SK